A párkapcsolati problémák kapcsolódási, önismereti kérdéseket vethetnek fel. Továbbá a nemi szerepekről vallott elképzeléseink, a feladatok megosztása fontos gócpontok lehetnek, ha a pár tagjai nem értenek egyet ezekben. A határtartás, önképviselet, alá-főlérendeltség témái is gyakran előjönnek. A kölcsönösség, a szeretet kifejezési módjai, az adás és kapás képessége és befogadásának lehetőségei szintén fontos területek. Szüleink párkapcsolatai, az ő férfi, női, apai, anyai példájuk gyakran mintaként szolgálnak saját magunk, párunk és párkapcsolatunk iránt támasztott elvárásainkhoz, elképzeléseinkhez, hitrendszerünkhöz. Lehetséges hogy szeretnénk ezeket a mintákat követni vagy épp ellenkezőleg új módon viszonyulnánk párunkhoz, önmagunkhoz, gyermekeinkhez.
Jelenleg egyéni üléseken foglalkozom a pár egy tagjával, tehát nem végzek párterápiát. Úgy gondolom, hogy az önimsereti mélyülés gyökeresen változásokat tud elindítani az egyénben, ezáltal a kapcsolati dinamikában is változásokat eredményez. Hisz minden kapcsolat a benne élők rendszere is.
Facebook oldalamon osztok meg írásokat a párkapcsolat témájában, ezért érdemes követni az ott megjelenített tartalmakat, melyek elsősorban gondolatébresztők.
Szívemhez közeli a szülőség, különösen a szülővé válás időszaka. Az anyaság, apaság gondolatának megfogalmazódásától a szülőség hétköznapi kihívásaiig sokféle témával érkeznek hozzám kliensek. Nem csak az anyákat, hanem az apákat is szívesen fogadom.
Az első gyermek születésével vagy az ahhoz vezető akár rögös úton család is születik, a párkapcsolat és a benne lévő egyének is átalakulnak és új kihívások elé néznek. Olyan kivételes időszak ez, mikor gyermekkorunk, mint egy időkapszula, kinyílik, és lehetőség van az újraértékelésre, új hozzáállás kialakítására, mely életünk minden területére, és párkapcsolatunkra is kihat. A család, anya és apa, az új mi születése azonban sokkal inkább hasonlít egy hosszabb, akár évekig tartó útra, mint sem kizárólag a születés pillanatában megtörténő azonnali átalakulásra. Ezen transzformáló folyamatokban vállalom a kísérést, segítő beszélgetést, támogatást.
Azt tapasztalom, hogy nehéz megérkezni a mai rohanó világ elvárásai után a szülőség lassabb, kevéssé kiszámítható medrébe. A kontroll elvesztéséről, türelmetlenségről, a monotónia elviselésének nehézsésgéről, a megszokott ritmusból való kiesésből számolnak be frissen szülővé váló klienseim. "Erről nem beszélt senki", mondják. Emellett rengeteg új témában kell döntést hozniuk, gyakorlati készségeket elsajátítaniuk, sok elvárás nehezedik a friss szülők vállára. Bár nagyon felkapott manapság a szülés, születés, szülőség témája, mégis a gyermekágy és az első életév időszaka gyakran a támogatás, támogatottság hiányát, elszigetelődés érzetét is magával hozza a szülők számára. Fontosnak tartom az anyák és apák lelki támogatását ebben a kiemelt, de önmagunkra fodított figyelmet igénylő időszakban.
LMBTQ+ klienseket is szeretettel várok.